متین وب هاست هاست متین وب هاست پشتیبانی سایت اهواز قالب سایت آمین
امروز : پنج شنبه ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ می باشد.
طراحی سایت اهوازطراحی سایت کرج

ادبی

اصطلاح عسل وحشی و کندویی اشتباه است

اصطلاح عسل وحشی و کندویی اشتباه است

زنبور عسل معده مجزایی بنام کیسه شهد برای تولید عسل دارد.

بعد از برداشت شهد از گیاه و ذخیره در شانهای عسل و بعد از غروب خورشید و در شب زنبور به سراغ شهد ها یا به اصطلاح عسل نارس رفته و دوباره آنرا خورده و وارد کیسه شهد نموده و صدها بار بیرون آورده یا بالا می آورد و بدین طریق رطوبت آنرا به محیط پیرامونی داده و شهدرا تغلیظ می نماید در کیسه شهد مواد معجزه آسای عسل یا همان دیاستازها را به عسل اضافه می کند.

پس هرچه زنبوربیشتر روی عسل کار کند غلظت بیشتر و در نهایت دیاستاز بیشتر و در پایان عسل بسیار دارویی تر و باکیفیت تری تولید می نماید.

حداقل دیاستاز عسل در آزمایشگاه ۸ است در زنبورهایی که در کندو استفاده می شوند همیشه بالای ۱۵ است که نژاد این زنبور اپیس ملیفرا می باشد ولی زنبوری که مردم اصطلاحا وحشی می نامند اپیس فلورا نام دارد وشاید باور آن سخت باشد که دیاستاز آن یا همان مواد معجزه آسا زیر هشت است به همین دلیل همه کشورهای دنیا در صنعت زنبورداری از نژاد ملیفرا استفاده می کنند.

بنابراین چیزی بنام زنبور وحشی واهلی یا عسل وحشی و کندویی کلمه اشتباهی است.

فاجعه واقعی زمانی اتفاق می افتد که افرادی به امید استفاده از عسل به اصطلاح وحشی مبالغ کلان بالای ۳۰۰۰۰۰ تومان پرداخت می کنند در حالیکه از نظر داروی و خواص ۳۵۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ تومان ارزش دارد.

اصطلاح عسل وحشی و کندویی اشتباه است

مقاله: اصطلاح عسل وحشی و کندویی اشتباه است

نویسنده: امین کریمی کارشناس زنبورعسل

اصطلاح عسل وحشی و کندویی اشتباه است . زنبور عسل معده مجزایی بنام کیسه شهد برای تولید عسل دارد. بعد از برداشت شهد از گیاه و ذخیره در شانهای عسل و بعد از غروب خورشید و در شب زنبور به سراغ شهد ها یا به اصطلاح عسل نارس رفته و دوباره آنرا خورده و وارد کیسه شهد نموده و صدها بار بیرون آورده یا بالا می آورد و بدین طریق رطوبت آنرا به محیط پیرامونی داده و شهدرا تغلیظ می نماید در کیسه شهد مواد معجزه آسای عسل یا همان دیاستازها را به عسل اضافه می کند.

پس هرچه زنبوربیشتر روی عسل کار کند غلظت بیشتر و در نهایت دیاستاز بیشتر و در پایان عسل بسیار دارویی تر و باکیفیت تری تولید می نماید. حداقل دیاستاز عسل در آزمایشگاه ۸ است در زنبورهایی که در کندو استفاده می شوند همیشه بالای ۱۵ است که نژاد این زنبور اپیس ملیفرا می باشد ولی زنبوری که مردم اصطلاحا وحشی می نامند اپیس فلورا نام دارد وشاید باور آن سخت باشد که دیاستاز آن یا همان مواد معجزه آسا زیر هشت است به همین دلیل همه کشورهای دنیا در صنعت زنبورداری از نژاد ملیفرا استفاده می کنند. بنابراین چیزی بنام زنبور وحشی واهلی یا عسل وحشی و کندویی کلمه اشتباهی است.

فاجعه واقعی زمانی اتفاق می افتد که افرادی به امید استفاده از عسل به اصطلاح وحشی مبالغ کلان بالای ۳۰۰۰۰۰ تومان پرداخت می کنند در حالیکه از نظر داروی و خواص ۳۵۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ تومان ارزش دارد.

مطالب مرتبط

  • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب